/ />
                   District F&G D-1 Championship - 5/23/2009
Western Mass D-1
Arthur H. Roberts Sports Complex, Holyoke
Results
Event 1B  Boys Triple Jump Q std=36'06
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Nkamebo, Tchuijo             Amherst Regional      42-07.00
2 Simpson, Derek               Ludlow High Scho      41-07.25
3 Garand, Tim                  South Hadley Hig      41-01.75
4 Niemiec, Robert              Chicopee Compreh      40-05.50
5 Clarke, Dimitri              Longmeadow High       39-09.50
6 Pietras, Zach                Ludlow High Scho      39-03.50
7 Abraham, Adem                Amherst Regional      38-07.50
8 Sullivan, Griffin            Northampton High      38-04.75
9 Ortiz, Kyle                  Ludlow High Scho      38-00.50
10 Sumpter, S.T.                Pittsfield High       38-00.00
11 Castonguay, Andrew           East Longmeadow       37-06.25
12 Asselin, Garret              Agawam High           37-04.50
12 D'Allesandro, Dave           South Hadley Hig      37-04.50
14 Storozuk, David              Chicopee High Sc      37-01.75
15 Harris, Eric                 HS of Sci & Tech      36-08.00
16 Burlingame, Randy            Westfield High S      36-07.25
17 Copella, Dylan               Springfield Cath      36-07.00
18 Williams, Leonard            Westfield High S      36-05.75
19 Behanzin, E                  Pittsfield High       36-02.75
20 Murphy, Lenny                Chicopee Compreh      34-07.50
-- LaFountain, Jeff             South Hadley Hig          FOUL
Event 1G  Girls Triple Jump Q std=31'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Everett, Jenise              East Longmeadow       36-01.00
2 Pereira, Kaycee              Ludlow High Scho      34-04.25
3 Rooney, Taylor               East Longmeadow       33-05.00
4 Maxey, Morgan                Longmeadow High       33-03.25
5 Murphy, Kaitlin              Ludlow High Scho      33-02.50
6 Fiegenbaum, Hannah           Northampton High      33-00.75
7 Black, Allison               Agawam High           32-08.50
8 Hopkins, Phoebe              Northampton High      32-01.25
9 Hewins, Amy                  Westfield High S      31-09.50
10 McGregor, Brittanie          Ludlow High Scho      31-05.75
11 McMahon, Ali                 East Longmeadow       31-05.50
12 Lentes, Katelyn              Holyoke High Sch      31-05.25
13 Mayhew, Shannon              Westfield High S      30-11.00
14 Sullivan, Marian             Minnechaug Regio      30-10.75
15 Smith, Hannah                Pittsfield High       30-04.75
16 Choi, Catherine              Amherst Regional      30-02.50
17 Whitley, Jasmin              Springfield Cent      30-00.50
18 Goncalves, Ali               Ludlow High Scho      29-03.75
-- Phillips, Brittany           Chicopee High Sc          FOUL
-- Sweeney, Alyssa              Holyoke High Sch          FOUL
Event 2B  Boys High Jump Q std=5'06
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Hatwood, Anthony             Springfield Cath       6-02.00
2 Venancio, Kyle               Ludlow High Scho       6-00.00
3 Anastasio, Anthony           Wahconah Regiona       5-10.00
4 Shea, Patrick                Springfield Cath      J5-10.00
5 Berneche, Austin             Chicopee Compreh      J5-10.00
6 Ross, Kevin                  Springfield Cent       5-08.00
7 Clayton, Christopher         Northampton High      J5-08.00
7 Gamidov, Seymour             Minnechaug Regio      J5-08.00
9 Fu, Ben                      Longmeadow High        5-06.00
10 Ganieany, Chris              Ludlow High Scho       5-04.00
10 Whalen, Mike                 West Springfield       5-04.00
10 Learned, Brandon             Agawam High            5-04.00
-- Morse, Alex                  Minnechaug Regio            NH
-- Coulon, Jesse                Northampton High            NH
-- Forgue, Jeremy               Chicopee Compreh            NH
Event 2G  Girls High Jump Q std=4'06
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Driscoll-Sbar, Alannah       Northampton High       5-00.00
2 Rybacki, Kayla               East Longmeadow       J5-00.00
3 Roy, Chelsea                 West Springfield       4-10.00
4 Jalbert, Hannah              Minnechaug Regio      J4-10.00
5 Plante, Katie                West Springfield      J4-10.00
6 Carlson, Jenna               Minnechaug Regio      J4-10.00
7 Bass, Kilandra               Springfield Cent       4-08.00
8 McGann, Anna                 Longmeadow High       J4-08.00
8 Laurin, Natalie              Chicopee High Sc      J4-08.00
10 Moltenbrey, Megan            Westfield High S       4-06.00
10 Gamidova, Kamilla            Minnechaug Regio       4-06.00
10 Driscoll, Kate               Northampton High       4-06.00
10 Quesnel, Ariana              Ludlow High Scho       4-06.00
10 Nieves, Tiaunna              Springfield HS o       4-06.00
10 Sirard, Kayla                East Longmeadow        4-06.00
10 Keator, Lynsey               Longmeadow High        4-06.00
10 Bard, Leisl                  Agawam High            4-06.00
10 Davis, Andrea                Longmeadow High        4-06.00
10 Kiernan, Jeanne              Longmeadow High        4-06.00
10 O'Brien, Rachel              Amherst Regional       4-06.00
10 Breault, Megan               Agawam High            4-06.00
22 LaMontagne, Julia            South Hadley Hig       4-04.00
22 Hebert, Samantha             South Hadley Hig       4-04.00
22 Taylor, Tequila              HS of Sci & Tech       4-04.00
22 Robitaille, Liz              Ludlow High Scho       4-04.00
22 Christian, Jen               Springfield Cent       4-04.00
-- Gasque, Alaina               HS of Sci & Tech            NH
-- McCluskey, Alli              Agawam High                 NH
-- Gonet, Gaby                  Agawam High                 NH
-- McAnaney, Erin               Springfield Cath            NH
-- O'Neal, Merle                Northampton High            NH
-- Bellefleur, Melanie          West Springfield            NH
Event 3B  Boys Shot Put Q std=41'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Hill, Dante                  Longmeadow High       51-09.00
2 Chartier, Justin             Agawam High           50-01.50
3 Bonano, Joe                  East Longmeadow       46-10.00
4 Warren, Kevin                Minnechaug Regio      44-06.25
5 Leastman, Aaron              Ludlow High Scho      42-00.50
6 Dayton, M                    Pittsfield High       39-10.00
7 Griffith, Devin              East Longmeadow       38-01.00
8 Joseph, Kerson               Springfield Cent      37-03.75
-- Durant, Mason                St. Joseph's Hig     X45-03.50
Event 3G  Girls Shot Put Q std=27'06
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Helton, Takiah               HS of Sci & Tech      34-03.00
2 Brooks, Molly                Northampton High      33-10.00
3 Boyd, Caroline               Minnechaug Regio      33-08.25
4 Lesage, Chelsea              Taconic High Sch      30-08.25
5 Bussiere, Brittney           Agawam High           30-02.75
6 Kasa, Justina                Minnechaug Regio      28-08.00
7 Kelley, Jessica              Springfield Cath     J28-08.00
8 Lesure, Mariah               Amherst Regional      27-06.75
9 Tuitt, Mi'esha               Springfield Cent      27-01.00
10 Nadeau, Katelyn              Chicopee High Sc      26-10.50
11 Hayes, Kenya                 Springfield Cath      26-09.75
12 Ede, Devon                   East Longmeadow       26-03.50
13 Dzwonkoski, Jessica          Chicopee Compreh      26-01.50
14 Hill, Jade                   Springfield HS o      25-11.00
15 VanNess, Jill                Agawam High           25-10.50
16 Koczela, Sadie               Wahconah Regiona      25-10.25
17 Hunt, Chelsea                Pittsfield High       25-04.75
18 Collins, Jenna               Minnechaug Regio      24-10.50
19 Parenteau, Alicia            Chicopee High Sc      23-07.00
Event 4B  Boys Discus Throw Q std=110'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Siekierski, Justin           Minnechaug Regio        159-04
2 Hill, Dante                  Longmeadow High         137-09
3 Leighton, James              East Longmeadow         126-10
4 Dayton, M                    Pittsfield High         122-00
5 Hamel, Matt                  Westfield High S        119-06
6 Fessender, Matt              East Longmeadow         117-08
7 Klofas, Garrett              Chicopee High Sc        111-07
8 Lopez, Luis                  Springfield HS o        111-03
9 Ganieany, Paul               Ludlow High Scho        109-06
10 Steinenger, Josh             South Hadley Hig        109-00
11 Fisher, Angus                Northampton High        108-04
12 Handford, Tyler              Minnechaug Regio        108-01
13 Szymczyk, Matt               Chicopee High Sc        106-10
14 Hunt, M.                     Pittsfield High         105-01
15 Perez, Nate                  Chicopee High Sc        104-00
16 Johnson, Dimitri             Northampton High        101-09
17 Dunn, Zack                   Longmeadow High         100-10
18 Russavage, Kurt              Amherst Regional        100-08
19 Provost, Scott               West Springfield         95-01
20 Encarnacion, Joshua          Springfield Cent         91-08
-- Durant, Mason                St. Joseph's Hig       X101-01
Event 4G  Girls Discus Throw Q std=80'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Hawley, Aleisha              Springfield Cent        116-05
2 Lesure, Mariah               Amherst Regional        101-05
3 Hunt, Chelsea                Pittsfield High          96-06
4 Rock, Kelsi                  Belchertown High         95-01
5 Brooks, Molly                Northampton High         94-07
6 Gardner, Jessica             Minnechaug Regio         91-05
7 Kibbe, Carleen               Agawam High              89-09
8 Shubrick, Payton             Springfield Cent         87-11
9 Collins, Jenna               Minnechaug Regio         86-06
10 Perreira, Claudia            Ludlow High Scho         85-11
11 Mentor, Christina            Longmeadow High          82-02
12 Footit, Mara                 Springfield Cath         79-05
13 Kebba, Jameson               Holyoke High Sch         79-02
14 Helton, Takiah               HS of Sci & Tech         78-05
15 McGuill, Caron               East Longmeadow          77-06
16 Bussiere, Brittney           Agawam High              75-00
17 Lesage, Chelsea              Taconic High Sch         73-08
18 Rothermel, Lauren            Westfield High S         73-00
19 Dzwonkoski, Jessica          Chicopee Compreh         66-07
20 Forgea, Shay                 Wahconah Regiona         66-04
Event 5B  Boys Javelin Throw Q std=135'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Kelly-Reid, Raheem           Chicopee High Sc        181-09
2 Siekierski, Justin           Minnechaug Regio        173-06
3 Joseph, Kerson               Springfield Cent        169-02
4 Friedburg, Oliver            Longmeadow High         149-00
5 Taliaferro, K                Pittsfield High         147-06
6 Kline, Evan                  Minnechaug Regio        145-01
7 Latour, John                 Amherst Regional        142-10
8 Griffith, Devin              East Longmeadow         140-10
9 Cangialosi, Paul             Longmeadow High         137-03
10 Ashwell, Dalton              Agawam High             137-00
11 Stevenson, David             West Springfield        136-10
12 Brazauskas, Chris            West Springfield        135-02
13 Wright, Danny                Chicopee High Sc        134-11
14 Brown, Cam                   Wahconah Regiona        132-09
15 Delvalle, Josh               Chicopee Compreh        132-01
16 Os, Nick                     South Hadley Hig        130-11
17 Roberts, Austin              Agawam High             130-01
18 Leastman, Aaron              Ludlow High Scho        105-02
Event 5G  Girls Javelin Throw Q std=80'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Schnepp, Jessica             East Longmeadow         124-04
2 Hawley, Aleisha              Springfield Cent        110-05
3 Boucher, Carolyn             Ludlow High Scho        107-11
4 Pope, Lyndsay                South Hadley Hig        107-08
5 Tuitt, Mi'esha               Springfield Cent        105-02
6 Jaskula, Ashley              Springfield Cath       J105-02
7 Gardner, Jessica             Minnechaug Regio        103-04
8 Dufresne, Nicole             Belchertown High        100-02
9 Mosijchuck, Julia            West Springfield         96-09
10 Woodward, Anna               Longmeadow High          96-07
11 Boyd, Caroline               Minnechaug Regio         91-06
12 Tarpey, Casey                Minnechaug Regio         90-03
13 Shea, Molly                  Springfield Cath         89-02
14 Bussiere, Courtney           Agawam High              87-03
15 Hardy, Rebecca               Westfield High S         84-08
16 Kuni, Dana                   Wahconah Regiona         84-04
17 Vital, Nina                  Ludlow High Scho         81-06
18 Wolfenden, Amanda            East Longmeadow          80-10
19 Ede, Devon                   East Longmeadow          77-03
20 VanBeek, Amber               Westfield High S         76-03
21 Olson, Erin                  Agawam High              73-10
22 Battista, Gina               West Springfield         73-08
23 Carron, Amanda               Minnechaug Regio         71-06
24 Ruelle, Melanie              Westfield High S         68-08
25 Martin, Kasey                Agawam High              66-07
26 Yu, Sarah                    Amherst Regional         60-05
Event 6B  Boys Long Jump Q std=18'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Irizarry-Gerould, Diego      Northampton High      20-07.25
2 Seidel, Daniel               Holyoke High Sch      20-07.00
3 Wielblad, John               Ludlow High Scho      20-02.75
4 Storozuk, David              Chicopee High Sc      19-09.25
5 Cardec, Omar                 Holyoke High Sch      19-07.25
6 Burston, Civic               Springfield Cent      19-03.50
7 Gerberich, Brandon           Minnechaug Regio      18-11.00
8 Cwieka, Jeremy               Chicopee High Sc      18-10.50
9 Gamble, Joseph               Chicopee High Sc      18-09.50
10 Stanley, Mike                Chicopee Compreh      18-09.00
11 Copeland, Chris              Agawam High           18-06.25
12 Boaten-Adusei, Kwabena       Minnechaug Regio      18-05.00
13 Tardy, Kris                  Holyoke High Sch      18-04.00
14 Bell, Keean                  Belchertown High      18-03.50
15 Shea, Nathan                 Springfield Cent      18-03.00
16 AuYeung, Steve               Westfield High S      18-01.25
17 Ramos-Velez, Neftali         Chicopee Compreh      18-00.00
18 Banda, Christian             Longmeadow High       17-11.50
19 Nkamebo, Tchuijo             Amherst Regional      17-11.25
20 Mailloux, Steven             Northampton High      17-08.75
21 Kipetz, Eric                 Ludlow High Scho      17-06.50
22 Richards, Cody               Chicopee Compreh      17-04.00
23 Perdue, Ben                  West Springfield      16-08.00
Event 6G  Girls Long Jump Q std=14'06
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Baird, Maddilyn              Westfield High S      16-11.00
2 Legare, Amber                Chicopee Compreh     J16-11.00
3 Jalbert, Hannah              Minnechaug Regio      16-06.50
4 Breault, Megan               Agawam High           16-06.00
5 Everett, Jenise              East Longmeadow       15-11.50
6 Paine, Natalia               Northampton High      15-10.00
7 Pereira, Kaycee              Ludlow High Scho      15-09.00
8 Miller, Jenna                Chicopee High Sc      15-08.00
9 Brown, Sonia                 Amherst Regional      15-07.75
10 Murphy, Kaitlin              Ludlow High Scho      15-07.50
11 Sullivan, Marian             Minnechaug Regio      15-06.50
12 Hewins, Amy                  Westfield High S      15-05.50
13 Cherry, Cate                 Wahconah Regiona      15-03.00
14 Brochu, Rachel               Holyoke High Sch      14-10.00
15 Carlyle, Sarah               Minnechaug Regio      14-08.50
16 Martin, Kelsey               Chicopee Compreh      14-07.50
16 Ferreira, Aleasha            Ludlow High Scho      14-07.50
18 Lewis, Shanieka              Springfield HS o      14-07.00
19 Moynihan, Jenna              Wahconah Regiona      13-11.00
20 Clark, Janelle               HS of Sci & Tech      13-10.00
21 Simpson, Shamoore            Springfield Cath      13-07.00
22 Janik, Joanna                Westfield High S      13-05.00
23 Kozikowski, Emily            Chicopee High Sc      13-03.50
24 Sunderland, Dana             Ludlow High Scho      12-07.00
Event 7B  Boys Pole Vault Q std=10'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Richards, Cody               Chicopee Compreh      11-06.00
2 Lemelin, Pat                 Chicopee Compreh     J11-06.00
3 Copeland, Greg               Longmeadow High       11-00.00
4 Delisle, Zach                Chicopee Compreh     J11-00.00
5 Delvalle, Preston            Chicopee Compreh      10-06.00
6 Casey, Tim                   Ludlow High Scho      10-00.00
7 Dunn-Gaudet, Erik            Northampton High     J10-00.00
8 Surdyka, Daniel              Minnechaug Regio       9-06.00
8 Merkulov, Alex               Westfield High S       9-06.00
-- Bandoski, Alexander          Minnechaug Regio            NH
Event 7G  Girls Pole Vault Q std=7'00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Robitaille, Taylor           Ludlow High Scho       8-06.00
2 Forrette, Lindsay            Chicopee Compreh      J8-06.00
3 Maldonado, Samantha          Minnechaug Regio       7-06.00
3 Hamel, Becca                 Belchertown High       7-06.00
5 Gamidova, Kamilla            Minnechaug Regio      J7-06.00
5 Coelho, Kaitlyn              Ludlow High Scho      J7-06.00
7 Howe, Ruth                   Northampton High      J7-06.00
7 Ryan, Alyssa                 Ludlow High Scho      J7-06.00
9 Kravchenko, Luda             Chicopee High Sc      J7-06.00
10 Kravchenko, Julia            Chicopee Compreh       7-00.00
11 Caprile, Michelle            East Longmeadow       J7-00.00
12 Uch, Olivia                  Amherst Regional      J7-00.00
-- Torrey, Sarah                Agawam High                 NH
-- Krach, Paisley               Longmeadow High             NH
Event 8B  Boys 2 Mile Run Q std=11:10
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Dunn-Gaudet, Erik            Northampton High      10:03.75
2 Mulligan, Brandon            Westfield High S      10:11.34
3 Gallucci, Peter              Longmeadow High       10:20.13
4 Crowley, Dan                 Ludlow High Scho      10:21.46
5 Bashaw, Marck                Ludlow High Scho      10:27.22
6 Shea, Tim                    West Springfield      10:35.46
7 Bandoski, Alexander          Minnechaug Regio      10:35.73
8 Bagan, Zach                  East Longmeadow       10:39.00
9 Hodgins, Cody                Holyoke High Sch      10:39.96
10 Bellows, Jacob               Westfield High S      10:48.33
11 Godlew, Aleksandr            Minnechaug Regio      10:54.61
12 Kalt, Steven                 Amherst Regional      10:56.21
13 Smith, Dan                   West Springfield      11:01.69
14 Olbrych, David               Agawam High           11:01.71
15 Sowalsky, Devin              Taconic High Sch      11:07.68
16 Torres, Melvin               West Springfield      11:12.37
17 Goncalves, Manny             Ludlow High Scho      11:39.57
-- Reynoso, Luis                Springfield Cent            DQ   Inside Lane Violatio
-- Sumpter, Sch                 Pittsfield High             DQ   Inside Lane Violatio
Event 8G  Girls 2 Mile Run Q std=13:20
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Ortega, Chandler             Taconic High Sch      11:26.37
2 Granger, Madison             Belchertown High      11:29.88
3 Bernard, Lindsey             Minnechaug Regio      11:45.43
4 Shypula, Kristen             Longmeadow High       11:54.66
5 Beauvais, Kelly              West Springfield      12:15.70
6 Grise, Jessica               Pittsfield High       12:22.30
7 Coelho, Kaitlyn              Ludlow High Scho      12:22.32
8 Anselmo, Allison             Ludlow High Scho      12:23.69
9 Bagley, Skye                 Pittsfield High       12:29.64
10 Fega, Maddie                 Amherst Regional      12:48.39
11 O'Carroll, Bridget           Amherst Regional      13:01.30
12 Madison, Ashley              East Longmeadow       13:01.33
13 Zimmerman, Samantha          Northampton High      13:06.12
14 Gamble, Olivia               Westfield High S      13:43.84
-- Besanko, Katie               Longmeadow High             DQ   Inside Lane Violatio
Event 9B  Boys 800 Meter Run Q std=2:12.0
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Brigham, Atticus             Amherst Regional       2:00.72
2 Pietras, Zach                Ludlow High Scho       2:00.80
3 Cumberlander, Tyler          Westfield High S       2:00.81
4 Keith, Tyler                 Northampton High       2:02.78
5 Wanar, Harry                 Northampton High       2:04.64
6 Taylor, Zack                 Longmeadow High        2:05.80
7 Marcotte, Samuel             Minnechaug Regio       2:07.99
8 Rivera, Luis *dean           Holyoke High Sch       2:08.85
9 Bajaj, Neil                  Minnechaug Regio       2:10.63
10 Sullivan, Griffin            Northampton High       2:11.46
11 Davis, Ryan                  South Hadley Hig       2:12.32
12 Harrington, H                Pittsfield High        2:12.57
13 Hoffman, Tom                 Wahconah Regiona       2:12.83
14 Bachorz, Kyle                Ludlow High Scho       2:13.61
15 Solivan, Carmelo             Springfield Cent       2:13.66
16 Galarneau, Tyler             Springfield Cath       2:14.95
Event 9G  Girls 800 Meter Run Q std=2:45.0
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Paine, Natalia               Northampton High       2:20.64
2 Stocker, Carolyn             Westfield High S       2:26.32
3 Lellman, Charlotte           Northampton High       2:28.24
4 Montano, Becca               Agawam High            2:29.52
5 Salvador, Samantha           Ludlow High Scho       2:29.90
6 McGann, Anna                 Longmeadow High        2:31.05
7 Vital, Nina                  Ludlow High Scho       2:31.26
8 Weisse, Kristen              East Longmeadow        2:33.55
9 Pannesco, Amy                Taconic High Sch       2:33.57
10 Rooney, Taylor               East Longmeadow        2:34.87
11 Jenkins-Sullivan, Emma       Northampton High       2:36.70
12 McKinney, Breanna            Springfield Cent       2:37.26
13 Greaves, Amanda              HS of Sci & Tech       2:38.85
14 Burnett, Kyra                Minnechaug Regio       2:39.89
15 Weiner, Lauren               Agawam High            2:40.63
16 Donaruma, Aimee              Minnechaug Regio       2:40.94
17 Richards, Sarah              East Longmeadow        2:41.09
18 Schrade, Lisa                Amherst Regional       2:41.70
19 Rondeau, Sara                South Hadley Hig       2:42.48
20 Jaskula, Ashley              Springfield Cath       2:43.01
21 Gaudette, Allaire            South Hadley Hig       2:43.43
22 Paige, Hayley                Springfield Cath       2:43.81
23 Webber, Kristen              Minnechaug Regio       2:47.18
-- Desmarais, Alyssa            Westfield High S            DQ   Inside Lane Violatio
Event 10B  Boys 400 Meter Hurdles Q std=TBA
===================================================================
Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
1 Mailloux, Michael            Northampton High         56.80   3
2 Simpson, Derek               Ludlow High Scho         57.11   3
3 Venancio, Kyle               Ludlow High Scho         58.72   3
4 Aleixo, Joe                  Ludlow High Scho       1:01.20   3
5 King, Kenneth                Minnechaug Regio       1:01.22   3
6 Tighe, Alex                  East Longmeadow        1:02.99   2
7 Voight, Brandon              Springfield Cent       1:03.39   3
8 Forgue, Jeremy               Chicopee Compreh       1:03.53   3
9 Czerniak, Shawn              Ludlow High Scho       1:05.13   2
10 Ross, Kevin                  Springfield Cent       1:05.16   1
11 DeMakis, Will                South Hadley Hig       1:05.17   2
12 Benoit, Matt                 East Longmeadow        1:06.08   2
13 Dobbins, Kelly               HS of Sci & Tech       1:06.14   3
14 Williams, Aleqxander         Springfield HS o       1:06.35   1
15 Ahearn, Brian                Longmeadow High        1:06.97   2
16 Lawson, Shane                Minnechaug Regio       1:07.52   2
16 Abraham, Adem                Amherst Regional       1:07.52   2
18 Morris, Josh                 Wahconah Regiona       1:08.29   2
19 Kennedy, Ryan                West Springfield       1:08.72   1
-- Burke, Josh                  East Longmeadow             DQ   1  Trail Leg Infraction
Event 10G  Girls 400 Meter Hurdles Q std=TBA
===================================================================
Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
1 McGregor, Brittanie          Ludlow High Scho       1:07.24   3
2 McMahon, Ali                 East Longmeadow        1:08.94   3
3 Whitley, Jasmin              Springfield Cent       1:10.02   3
4 Smith, Hannah                Pittsfield High        1:12.45   2
5 Kapinos, Jen                 Agawam High            1:12.63   2
6 Kenney, Brianna              Longmeadow High        1:12.74   3
7 Foley, Casey                 East Longmeadow        1:13.39   3
8 Edwards-Persip, Harmony      Taconic High Sch       1:13.73   3
9 Forrette, Lindsay            Chicopee Compreh       1:13.75   2
10 Mauer, Meghan                South Hadley Hig       1:13.98   2
11 Lee, Da-Young                Amherst Regional       1:14.48   2
12 Brown, Sonia                 Amherst Regional       1:14.69   1
13 O'Brien, Siobhan             Amherst Regional       1:15.22   1
14 Krupa, Joanna                Chicopee High Sc       1:20.20   3
15 Grimaldi, Kerri              Westfield High S       1:20.29   1
16 Zuev, Irene                  Westfield High S       1:24.89   1
17 Cunha, Cassie                West Springfield       1:29.77   1
-- Szlosek, Annette             Ludlow High Scho            DQ   1  False Start
Event 11B  Boys 400 Meter Dash Q std=56.0
===================================================================
Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
1 Wielblad, John               Ludlow High Scho         51.28   3
2 Christie, Anthony            Springfield HS o         51.65   3
3 Tincknell, Evan              Amherst Regional         52.60   3
4 Areche, John                 Westfield High S         52.63   2
5 Mailloux, Steven             Northampton High         52.76   3
6 Gomez, Hector                HS of Sci & Tech         52.83   2
7 Nataloni, David              Minnechaug Regio         52.89   2
8 Rieker, Conor                Agawam High              52.89   1
9 Kelly, Riley                 Longmeadow High          53.58   3
10 Allum, Chris                 East Longmeadow          53.59   2
11 Os, Nick                     South Hadley Hig         53.92   2
12 Martin, Shawn                Minnechaug Regio         53.97   3
13 Kipetz, Eric                 Ludlow High Scho         54.07   3
14 Taliaferro, K                Pittsfield High          54.82   1
15 McCoy, Jasper                HS of Sci & Tech         54.84   2
16 Florence, Zac                East Longmeadow          54.89   1
17 Flores, David                Holyoke High Sch         54.92   1
18 Hamel, Matt                  Westfield High S         54.94   1
19 Martin, Cam                  East Longmeadow          54.97   2
20 Joseph, Noah                 Springfield Cent         55.52   1
21 Pond, Jake                   West Springfield         55.61   2
22 Fleming, Steve               Ludlow High Scho         55.79   1
23 Nataloni, Matthew            Minnechaug Regio         55.95   1
-- Johnson, Matt                East Longmeadow             DQ   3  False Start
Event 11G  Girls 400 Meter Dash Q std=68.0
===================================================================
Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
1 Hopkins, Phoebe              Northampton High         59.45   4
2 Driscoll-Sbar, Alannah       Northampton High       1:00.44   4
3 Rybacki, Kayla               East Longmeadow        1:01.19   4
4 Venancio, Ashley             Ludlow High Scho       1:01.67   4
5 Mayhew, Shannon              Westfield High S       1:01.79   3
6 Larson, Emma                 Northampton High       1:03.05   4
7 Avery, Christina             Minnechaug Regio       1:03.92   3
8 Pevato, Brenna               Ludlow High Scho       1:03.93   4
9 Falvey, Sarah                Belchertown High       1:04.24   2
10 Baker, Krea                  Minnechaug Regio       1:04.34   2
11 Mack, Alex                   Minnechaug Regio       1:04.42   3
12 Moltenbrey, Megan            Westfield High S       1:04.51   2
13 Sawyer, Alyssa               West Springfield       1:04.60   3
14 Taylor, Tequila              HS of Sci & Tech       1:04.94   4
15 Davis, Andrea                Longmeadow High        1:04.97   3
16 Cherry, Cate                 Wahconah Regiona       1:05.04   2
17 Shubrick, Payton             Springfield Cent       1:05.04   4
18 Murphy, Leah                 Minnechaug Regio       1:05.89   1
19 Curro, Meghan                Wahconah Regiona       1:05.99   3
20 McAnaney, Erin               Springfield Cath       1:06.21   2
21 Mazzer, Tyra                 Pittsfield High        1:06.45   1
22 Warner, Amber                Minnechaug Regio       1:06.58   2
23 Winkle, Kim                  HS of Sci & Tech       1:07.06   1
24 Martin, Leslie               Pittsfield High        1:07.18   1
25 Johnson, Shatoya             Springfield Cent       1:07.91   1
26 Courtney, Elizabeth          South Hadley Hig       1:08.28   3
Event 12B  Boys 100 Meter Dash Q std=12.0
===================================================================
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
1 Malone, Chrys                HS of Sci & Tech         11.20q  4
2 Twining, Anthony             Ludlow High Scho         11.61q  3
3 Gilbert, Alex                Northampton High         11.81q  2
4 Reynolds, Arthur             Holyoke High Sch         11.87q  1
5 Morse, Alex                  Minnechaug Regio         11.89q  3
6 LaFountain, Jeff             South Hadley Hig         11.91q  4
7 Spears, Cyle                 Springfield Cent         11.96q  1
8 Bushey, Darren               Taconic High Sch         12.03q  1
9 Levesque, Jeffrey            Minnechaug Regio         12.09   4
10 Hart, Brandon                HS of Sci & Tech         12.15   3
11 Harris, Eric                 HS of Sci & Tech         12.17   3
12 Manuel, Isaac                Chicopee Compreh         12.17   2
13 Coulon, Jesse                Northampton High         12.20   1
14 James, Rayshaun              Springfield Cent         12.20   2
15 Sumpter, S.T.                Pittsfield High          12.30   4
16 Conant, Kevin                East Longmeadow          12.31   4
17 Boaten-Adusei, Kwabena       Minnechaug Regio         12.31   2
18 Cibrao, Luis                 Ludlow High Scho         12.33   1
19 Murray, Andrew               South Hadley Hig         12.35   3
20 Dunn, Chris                  Longmeadow High          12.46   1
21 Walsh, Brady                 West Springfield         12.48   3
22 Cavallini, Dominic           Minnechaug Regio         12.54   2
23 McAllister, Cam              East Longmeadow          12.56   2
24 Motley, Tasean               Springfield Cent         12.57   3
25 Glass, D                     Pittsfield High          12.61   4
26 Bou, Jacob                   Amherst Regional         12.66   1
27 Mooney, Ned                  Westfield High S         12.68   2
28 Virgilio, Nick               Wahconah Regiona         13.09   1
-- Godek, Keith                 Chicopee Compreh            DQ   4  Jewelry
Event 12B  Boys 100 Meter Dash Q std=12.0
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Malone, Chrys                HS of Sci & Tech         11.29
2 Twining, Anthony             Ludlow High Scho         11.68
3 Gilbert, Alex                Northampton High         11.76
4 Spears, Cyle                 Springfield Cent         11.82
5 Morse, Alex                  Minnechaug Regio         11.91
6 Bushey, Darren               Taconic High Sch         12.04
7 Reynolds, Arthur             Holyoke High Sch         12.05
8 LaFountain, Jeff             South Hadley Hig         12.22
Event 12G  Girls 100 Meter Dash Q std=13.9
===================================================================
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
1 Christian, Jen               Springfield Cent         12.60q  5
2 VanNess, Jill                Agawam High              13.36q  4
3 Ryan, Chelsea                Ludlow High Scho         13.49q  1
4 Roy, Chelsea                 West Springfield         13.51q  2
5 Ferreira, Aleasha            Ludlow High Scho         13.54q  3
6 Cavallini, Jessica           Minnechaug Regio         13.62q  5
7 Lentes, Katelyn              Holyoke High Sch         13.78q  5
8 Bard, Leisl                  Agawam High              13.80q  3
9 Carlyle, Sarah               Minnechaug Regio         13.80   4
10 Laurin, Natalie              Chicopee High Sc         13.89   3
11 Boyd, Abigail                Minnechaug Regio         13.92   2
12 Reynolds, Kelsey             Pittsfield High          13.98   1
13 Rybacki, Erin                East Longmeadow          14.03   1
14 Morine, Meghan               Wahconah Regiona         14.05   1
15 Cosby, Imani                 Longmeadow High          14.07   3
16 Brochu, Rachel               Holyoke High Sch         14.20   4
17 Uch, Olivia                  Amherst Regional         14.26   2
18 King, Carly                  Pittsfield High          14.29   2
19 Shay, Taylor                 Minnechaug Regio         14.32   2
20 Smith, Kamillah              Amherst Regional         14.37   4
21 Plante, Katie                West Springfield         14.42   1
22 Joseph, Apelila              HS of Sci & Tech         14.45   3
23 Gavrilyuk, Alisa             Westfield High S         14.58   4
24 Greene, Brianna              Westfield High S         14.59   5
25 Nichols, Nicole              Taconic High Sch         14.63   2
26 Arsenault, Olivia            Wahconah Regiona         14.73   2
27 Showell, Andrea              Springfield Cent         14.96   1
-- Harris, Dynasty              Springfield Cent            DQ   3  False Start
Event 12G  Girls 100 Meter Dash Q std=13.9
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Christian, Jen               Springfield Cent         12.42
2 VanNess, Jill                Agawam High              13.01
3 Roy, Chelsea                 West Springfield         13.19
4 Ferreira, Aleasha            Ludlow High Scho         13.24
5 Ryan, Chelsea                Ludlow High Scho         13.31
6 Cavallini, Jessica           Minnechaug Regio         13.41
7 Bard, Leisl                  Agawam High              13.56
8 Lentes, Katelyn              Holyoke High Sch         13.64
Event 13B  Boys 110 Meter Hurdles Q std=17.9
===================================================================
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hatwood, Anthony             Springfield Cath         15.84q  3
2 Smith, D'Shane               Springfield Cent         16.56q  2
3 Copella, Dylan               Springfield Cath         16.71q  1
4 Cardec, Omar                 Holyoke High Sch         17.25q  1
5 Hungerford, Brian            Holyoke High Sch         17.36q  3
6 Fowler, Wesley               West Springfield         17.87q  2
7 Copeland, Greg               Longmeadow High          17.88q  2
8 Garand, Tim                  South Hadley Hig         18.10q  1
9 Asselin, Garret              Agawam High              18.27   1
10 Benvenutti, David            HS of Sci & Tech         18.38   2
11 Litscher, Christain          East Longmeadow          18.65   1
12 Hunt, M.                     Pittsfield High          18.74   2
13 Whitley, Dominick            Springfield Cent         18.85   2
14 Plante, Joseph               West Springfield         19.05   3
15 Baker, Alexander             Minnechaug Regio         19.11   1
16 Allessio, A                  Pittsfield High          19.37   3
17 Kovacs, Tristan              Amherst Regional         19.47   2
18 Perdue, Ben                  West Springfield         19.49   3
19 Banks, Bemnet                Springfield Cent         19.60   2
20 Bonano, Joe                  East Longmeadow          21.32   1
-- Kapinos, Andrew              Minnechaug Regio            DQ   1  False Start
Event 13B  Boys 110 Meter Hurdles Q std=17.9
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Hatwood, Anthony             Springfield Cath         15.93
2 Smith, D'Shane               Springfield Cent         16.19
3 Copella, Dylan               Springfield Cath         16.59
4 Hungerford, Brian            Holyoke High Sch         17.42
5 Garand, Tim                  South Hadley Hig         17.58
6 Copeland, Greg               Longmeadow High          17.74
7 Fowler, Wesley               West Springfield         17.78
8 Cardec, Omar                 Holyoke High Sch         17.86
Event 13G  Girls 100 Meter Hurdles Q std=18.6
===================================================================
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
1 Legare, Amber                Chicopee Compreh         16.39q  4
2 Robinson, Bailey             Taconic High Sch         16.80q  2
3 Baird, Maddilyn              Westfield High S         16.97q  3
4 Miller, Jenna                Chicopee High Sc         17.33q  4
5 Jones, Kaprice               HS of Sci & Tech         17.46q  1
6 Downie, Tionna               Springfield Cent         17.56q  2
7 Alves, Meghan                Minnechaug Regio         17.77q  1
8 Schnepp, Becca               Agawam High              17.92q  2
9 Majka, Lynsey                Ludlow High Scho         18.15   3
10 Thomas, Lily                 Longmeadow High          18.22   4
11 Kozikowski, Emily            Chicopee High Sc         18.29   1
12 Black, Allison               Agawam High              18.36   3
13 LaMontagne, Julia            South Hadley Hig         18.52   4
14 Grey, Kim                    Chicopee Compreh         18.60   3
15 Gonet, Gaby                  Agawam High              18.63   1
16 Wolfenden, Amanda            East Longmeadow          18.64   3
17 O'Brien, Rachel              Amherst Regional         18.79   1
18 Sirard, Kayla                East Longmeadow          18.90   2
19 Clark, Janelle               HS of Sci & Tech         19.10   4
20 Moynihan, Jenna              Wahconah Regiona         19.20   3
21 Quesnel, Ariana              Ludlow High Scho         19.26   1
22 Becca, Hamel                 Belchertown High         19.76   2
23 DeMakis, Melanie             South Hadley Hig         19.83   3
24 Moye, Latajha                Springfield Cent         23.93   4
-- Vickowski, Flynn             Longmeadow High             DQ   4  Hurdle Violation
Event 13G  Girls 100 Meter Hurdles Q std=18.6
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Baird, Maddilyn              Westfield High S         16.03
2 Legare, Amber                Chicopee Compreh         16.54
3 Robinson, Bailey             Taconic High Sch         17.22
4 Downie, Tionna               Springfield Cent         17.43
5 Miller, Jenna                Chicopee High Sc         17.50
6 Alves, Meghan                Minnechaug Regio         17.74
7 Jones, Kaprice               HS of Sci & Tech         17.85
8 Schnepp, Becca               Agawam High              18.03
Event 14B  Boys 200 Meter Dash Q std=25.0
===================================================================
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
1 Christensen, David           Springfield HS o         23.34q  4
2 Cwieka, Jeremy               Chicopee High Sc         23.50q  3
3 Gerberich, Brandon           Minnechaug Regio         23.86q  2
4 Williams, Leonard            Westfield High S         23.87q  2
5 Addula, Arshik               Westfield High S         23.94q  1
6 Clarke, Dimitri              Longmeadow High          24.24q  1
7 Coopee, Justin               Amherst Regional         24.43q  1
8 Podder, Sourav               Amherst Regional         24.60q  1
9 Zavis, Keaton                Northampton High         24.74   3
10 Stanley, Mike                Chicopee Compreh         24.77   1
11 Harvey, Orlando              Chicopee High Sc         24.81   4
12 Miller, Melquan              Springfield Cent         24.92   3
13 Burlingame, Randy            Westfield High S         25.05   2
14 Brice, Malik                 Springfield Cent         25.23   2
15 D'Allesandro, Dave           South Hadley Hig         25.27   3
16 Dawson, Zach                 Agawam High              25.28   2
17 Wilson, LeeAndrew            Springfield HS o         25.29   2
18 Pease, Xavier                Wahconah Regiona         25.32   1
19 Bailey, Joseph               Minnechaug Regio         25.39   4
20 Brown, Maurice               HS of Sci & Tech         25.41   4
21 Tardy, Kris                  Holyoke High Sch         25.49   1
22 Kovalevich, Vadim            Westfield High S         25.50   3
23 Jones, Lamarr                East Longmeadow          25.51   2
24 Beli, B                      Pittsfield High          25.54   3
25 DeMarco, Tony                South Hadley Hig         25.69   3
26 Irizarry-Gerould, Diego      Northampton High         25.74   3
27 AuYeung, Steve               Westfield High S         25.99   4
28 Koval, Vova                  Springfield Cent         26.07   4
29 Whitley, Derrick             Springfield Cent         26.12   4
Event 14B  Boys 200 Meter Dash Q std=25.0
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Christensen, David           Springfield HS o         22.90
2 Cwieka, Jeremy               Chicopee High Sc         23.07
3 Addula, Arshik               Westfield High S         23.91
4 Gerberich, Brandon           Minnechaug Regio         24.02
5 Williams, Leonard            Westfield High S         24.10
6 Clarke, Dimitri              Longmeadow High          24.19
7 Coopee, Justin               Amherst Regional         24.24
8 Podder, Sourav               Amherst Regional         25.01
Event 14G  Girls 200 Meter Dash Q std=29.0
===================================================================
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
1 Tabin, Brianna               South Hadley Hig         26.44q  3
2 Lewis, Shanieka              Springfield HS o         26.99q  1
3 Gervais, Targie              Springfield Cent         27.19q  2
4 Martin, Kelsey               Chicopee Compreh         27.73q  3
5 Fisher, Jennifer             Minnechaug Regio         27.85q  2
6 Sunderland, Dana             Ludlow High Scho         27.86q  2
7 Curro, Kristin               Wahconah Regiona         27.96q  1
8 Russo, Lauren                East Longmeadow          28.07q  3
9 Rhinehart, Maya              East Longmeadow          28.09   1
10 Kasper, Candace              East Longmeadow          28.13   2
11 Marciano, Nina               Amherst Regional         28.17   2
12 White, Kaelyn                Springfield Cent         28.32   1
13 Fiegenbaum, Hannah           Northampton High         28.64   1
13 Katz, Abby                   Longmeadow High          28.64   2
15 Galindo, Jennifer            Chicopee Compreh         28.92   1
16 Pease, Cara                  Wahconah Regiona         29.08   3
17 Janik, Joanna                Westfield High S         29.17   1
18 Murdza, Allison              Minnechaug Regio         29.52   1
19 Echevarria, Nicole           South Hadley Hig         29.63   3
20 Ashwood, Kim                 South Hadley Hig         29.81   2
21 Hamilton, Meredith           Taconic High Sch         30.25   3
22 Hardy, Rebecca               Westfield High S         30.27   2
Event 14G  Girls 200 Meter Dash Q std=29.0
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Tabin, Brianna               South Hadley Hig         26.70
2 Lewis, Shanieka              Springfield HS o         26.91
3 Gervais, Targie              Springfield Cent         26.93
4 Fisher, Jennifer             Minnechaug Regio         27.84
5 Russo, Lauren                East Longmeadow          27.88
6 Martin, Kelsey               Chicopee Compreh         27.92
7 Sunderland, Dana             Ludlow High Scho         28.23
8 Curro, Kristin               Wahconah Regiona         28.33
Event 15B  Boys 1 Mile Run Q std=5:00
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 Lutz, Ian                    Northampton High       4:39.33
2 Wright, Alex                 West Springfield       4:39.91
3 Shepard, Dan                 Chicopee Compreh       4:41.00
4 Dumont-McCaffrey, Aidan      Amherst Regional       4:42.50
5 Elkinton, Barry              Amherst Regional       4:46.77
6 Clayton, Christopher         Northampton High       4:49.40
7 Sullivan, Alexander          Northampton High       4:50.41
8 Coates-Finke, Sam            Northampton High       4:50.73
9 McEvoy, Seamus               Longmeadow High        4:51.56
10 Hummel, Nicholas             Minnechaug Regio       4:53.62
11 Santos, Anthony              Ludlow High Scho       4:58.95
12 Benham, Mike                 Wahconah Regiona       5:00.14
13 Morris, Zach                 Wahconah Regiona       5:00.21
14 Kane, Brendan                East Longmeadow        5:00.28
15 Smith, Joshua                Springfield Cent       5:01.92
16 Neveu, Luke                  Longmeadow High        5:05.76
17 Boroff, Addison              South Hadley Hig       5:11.42
Event 15G  Girls 1 Mile Run Q std=6:10
================================================================
Name                    Year School                  Finals
================================================================
1 McGilpin, Julie              Westfield High S       5:25.73
2 Blackman, Camille            Longmeadow High        5:30.56
3 Haake, Leah                  Amherst Regional       5:32.52
4 Zimmerman, Hannah            Northampton High       5:36.41
5 Muse, Meghan                 Minnechaug Regio       5:44.74
6 Mastroianni, Sasha           Amherst Regional       5:46.15
7 Nelson, Clare                South Hadley Hig       5:46.95
8 Ford, Viviane                Northampton High       5:47.22
9 Dunn, Katelyn                Longmeadow High        5:49.35
10 McClintock, Jessica          Ludlow High Scho       5:50.00
11 Foye, McKenzie               Ludlow High Scho       5:50.11
12 Boos, Kortney                Taconic High Sch       5:50.30
13 Hurley, Samantha             Agawam High            5:50.51
14 Baquis, Kate                 Longmeadow High        5:53.58
15 Footit, Mara                 Springfield Cath       5:54.62
16 Laurin, Danielle             Chicopee High Sc       5:54.85
17 Salois, Erin                 Minnechaug Regio       5:55.26
18 Bernardin, Savannah          Belchertown High       5:56.55
19 Lewis, Taylor                Belchertown High       5:56.63
20 Baird, Amanda                Westfield High S       5:58.09
21 Milsark, Haley               Northampton High       5:58.74
22 Hakanson - Stacy, Katie      East Longmeadow        6:00.07
23 Mangiaratti, Gena            Agawam High            6:00.53
24 Kearing, Madelaine           Longmeadow High        6:01.01
25 O'Neil, Jenna                Springfield Cent       6:02.03
26 Holley, Jen                  Ludlow High Scho       6:04.34
27 Slawski, Grace               West Springfield       6:04.84
28 Arocho, Natalia              Springfield Cent       6:06.01
29 Martins, Tanya               Ludlow High Scho       6:12.33
30 Buel, Chelsea                Minnechaug Regio       6:12.83
31 Swords, Sierra               Westfield High S       6:16.44
32 Brunelle, Molly              Minnechaug Regio       6:18.52
33 Galipeau, Lauren             Wahconah Regiona       6:29.06
34 Lemelin, Michelle            Chicopee Compreh       6:45.86
Event 16B  Boys 4x800 Meter Relay 1 per school
================================================================
School                                               Finals
================================================================
1 Ludlow High School  'A'                             8:41.45
2 Minnechaug Regional HS  'A'                         8:57.02
3 Chicopee Comprehensive HS  'A'                      8:57.65
4 Wahconah Regional HS  'A'                           9:03.29
5 East Longmeadow HS  'A'                             9:10.20
6 Springfield Central HS  'A'                         9:12.25
7 Holyoke High School  'A'                            9:15.58
8 Pittsfield High School  'A'                         9:19.30
9 West Springfield HS  'A'                            9:19.32
10 Northampton High School  'A'                        9:29.13
11 Agawam High School  'A'                             9:30.36
12 Longmeadow High School  'A'                         9:33.72
13 Amherst Regional HS  'A'                            9:33.83
14 Taconic High School  'A'                           10:05.85
Event 16G  Girls 4x800 Meter Relay 1 per school
================================================================
School                                               Finals
================================================================
1 Agawam High School  'A'                            10:10.21
2 Northampton High School  'A'                       10:24.31
3 Longmeadow High School  'A'                        10:29.42
4 East Longmeadow HS  'A'                            10:40.40
5 Pittsfield High School  'A'                        10:45.27
6 Ludlow High School  'A'                            10:55.75
7 Minnechaug Regional HS  'A'                        10:58.03
8 Amherst Regional HS  'A'                           11:07.48
9 South Hadley High School  'A'                      11:15.28
10 Westfield High School  'A'                         11:19.03
11 Springfield Central HS  'A'                        11:22.87
12 Taconic High School  'A'                           11:29.67
13 West Springfield HS  'A'                           11:34.96
14 Chicopee High School  'A'                          11:35.97
15 Springfield Cathedral HS  'A'                      11:49.69
Event 17B  Boys 4x100 Meter Relay 1 per school
===================================================================
School                                               Finals  H#
===================================================================
1 Chicopee High School  'A'                             44.34   3
2 Springfield HS of Commerce  'A'                       45.17   3
3 Springfield Central HS  'A'                           45.30   3
4 Holyoke High School  'A'                              45.43   3
5 Minnechaug Regional HS  'A'                           46.50   3
6 Westfield High School  'A'                            46.57   2
7 HS of Sci & Technology  'A'                           46.61   2
8 Amherst Regional HS  'A'                              46.67   2
9 Ludlow High School  'A'                               46.70   3
10 Chicopee Comprehensive HS  'A'                        46.95   2
11 East Longmeadow HS  'A'                               47.05   2
12 South Hadley High School  'A'                         47.24   3
13 Pittsfield High School  'A'                           47.51   2
14 West Springfield HS  'A'                              48.24   1
15 Springfield Cathedral HS  'A'                         48.61   2
16 Agawam High School  'A'                               48.94   1
17 Wahconah Regional HS  'A'                             51.11   1
18 Belchertown High School  'A'                          53.17   1
-- Northampton High School  'A'                            DNF   2
Event 17G  Girls 4x100 Meter Relay 1 per school
===================================================================
School                                               Finals  H#
===================================================================
1 Springfield Central HS  'A'                           49.98   3
2 Northampton High School  'A'                          50.22   3
3 Ludlow High School  'A'                               51.46   3
4 East Longmeadow HS  'A'                               51.65   3
5 Longmeadow High School  'A'                           52.56   3
6 Minnechaug Regional HS  'A'                           52.62   3
7 Amherst Regional HS  'A'                              53.28   3
8 Wahconah Regional HS  'A'                             54.20   2
9 Westfield High School  'A'                            54.64   2
10 Chicopee High School  'A'                             55.00   2
11 Pittsfield High School  'A'                           55.20   2
12 Belchertown High School  'A'                          55.53   2
13 South Hadley High School  'A'                         56.12   2
14 Agawam High School  'A'                               56.62   2
15 Chicopee Comprehensive HS  'A'                        56.66   1
16 HS of Sci & Technology  'A'                           56.94   1
17 Springfield Cathedral HS  'A'                         57.67   1
Event 18B  Boys 4x400 Meter Relay 1 per school
===================================================================
School                                               Finals  H#
===================================================================
1 Ludlow High School  'A'                             3:31.78   3
2 East Longmeadow HS  'A'                             3:35.50   3
3 Longmeadow High School  'A'                         3:35.65   3
4 Chicopee Comprehensive HS  'A'                      3:40.81   3
5 Westfield High School  'A'                          3:41.29   3
6 Amherst Regional HS  'A'                            3:41.57   2
7 Agawam High School  'A'                             3:43.02   3
8 Minnechaug Regional HS  'A'                         3:43.26   3
9 HS of Sci & Technology  'A'                         3:43.58   2
10 South Hadley High School  'A'                       3:43.74   3
11 Springfield Central HS  'A'                         3:48.79   2
12 Pittsfield High School  'A'                         3:53.20   2
13 Wahconah Regional HS  'A'                           3:55.17   2
14 Holyoke High School  'A'                            3:56.31   1
15 Northampton High School  'A'                        4:00.57   2
16 West Springfield HS  'A'                            4:06.47   1
17 Belchertown High School  'A'                        4:09.04   1
Event 18G  Girls 4x400 Meter Relay 1 per school
===================================================================
School                                               Finals  H#
===================================================================
1 Ludlow High School  'A'                             4:12.02   3
2 Westfield High School  'A'                          4:13.00   3
3 Taconic High School  'A'                            4:13.26   3
4 East Longmeadow HS  'A'                             4:14.35   3
5 Agawam High School  'A'                             4:25.24   3
6 Minnechaug Regional HS  'A'                         4:25.29   3
7 Longmeadow High School  'A'                         4:33.69   3
8 South Hadley High School  'A'                       4:35.85   3
9 Pittsfield High School  'A'                         4:36.24   2
10 HS of Sci & Technology  'A'                         4:38.49   1
11 Amherst Regional HS  'A'                            4:40.03   2
12 Northampton High School  'A'                        4:40.07   2
13 Belchertown High School  'A'                        4:47.84   1
14 Springfield Cathedral HS  'A'                       4:50.22   2
15 Chicopee Comprehensive HS  'A'                      5:00.54   1
-- Springfield Central HS  'A'                              DQ   2  Inside Lane Violatio
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Northampton High School     77        2) Ludlow High School         66.50
3) East Longmeadow HS          64        4) Springfield Central HS     56
5) Westfield High School       48        6) Minnechaug Regional HS     41.50
7) Agawam High School          32        8) Longmeadow High School     26
8) Taconic High School         26       10) Chicopee Comprehensive HS  25
11) Belchertown High School     17       12) West Springfield HS        16
13) Amherst Regional HS         15       14) South Hadley High School   14
15) Pittsfield High School      13       16) HS of Sci & Technology     10
17) Springfield HS of Commerce   8       18) Chicopee High School        2
19) Springfield Cathedral HS     1
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Ludlow High School          96        2) Northampton High School    55
3) Chicopee Comprehensive HS   46        4) Longmeadow High School     45
5) Minnechaug Regional HS      41        6) Amherst Regional HS        33
7) Chicopee High School        32        8) Westfield High School      31
9) Springfield Cathedral HS    30       10) Springfield Central HS     27
11) Springfield HS of Commerce  26       12) East Longmeadow HS         24
13) Holyoke High School         18       14) HS of Sci & Technology     11
15) Wahconah Regional HS        10       16) West Springfield HS         9
17) South Hadley High School     8       17) Agawam High School          8
19) Pittsfield High School       7       20) Taconic High School         1