MSTCA Central Western Steele Relays
West Springfield HS - 4/29/2017
Results

Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 East Longmeadow 'A' 51.50 51.16 4 10
1) Bordello, Pally 2) Knoght, Elizabeth
3) Murphy, Jillian 4) Quigley, McKenzie

​2 Minnechaug 'A' 51.50 51.34 4 8
3 Longmeadow 'A' 52.10 52.28 4 6
4 Frontier 'A' 54.00 53.03 4 4
5 West Springfield 'A' 51.00 53.57 4 2
6 South Hadley 'A' 53.00 53.63 4 1
7 Chicopee Comprehensive 'A' 54.00 53.83 3
8 Westfield 'A' 54.80 54.65 3
9 Mahar Regional 'A' 55.90 54.73 3
10 Holyoke 'A' 54.40 55.49 3
11 Agawam 'A' 55.80 56.25 3
12 Longmeadow 'B' 1:00.40 57.04 2
13 Northampton 'A' 1:00.00 57.27 2
14 Baystate Acad. 'A' 58.30 57.53 2
15 Mohawk Trail 'A' 58.00 57.57 2
16 Amherst-Pelham 'A' 54.00 59.80 3
17 Northampton 'B' 1:05.00 1:01.24 1
18 West Springfield 'B' 1:10.00 1:01.61 1
19 Amherst-Pelham 'B' 1:01.00 1:07.09 2

Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Longmeadow 'A' 1:53.00 1:50.61 3 10
1) Bryer, Maddie 2) McHugh, Taylor
3) Tyler, Leelle 4) Shubrick, Taylor

​2 East Longmeadow 'A' 1:52.00 1:51.24 3 8
3 Chicopee Comprehensive 'A' 1:58.00 1:53.17 2 6
4 West Springfield 'A' 1:54.00 1:53.77 3 4
5 Westfield 'A' 1:56.40 1:53.94 2 2
6 Northampton 'A' 1:57.00 1:55.82 2 1
7 Amherst-Pelham 'A' 1:51.00 1:58.70 3
8 South Hadley 'A' 1:56.00 1:59.22 3
9 Minnechaug 'A' 1:50.50 2:01.22 3
10 Baystate Acad. 'A' 2:00.00 2:03.94 2
11 Agawam 'A' 2:06.70 2:05.16 1
12 Holyoke 'A' 2:05.00 2:07.71 1
13 West Springfield 'B' 2:10.00 2:09.22 1
14 Mohawk Trail 'A' 2:06.38 2:09.93 1
15 Mahar Regional 'A' 2:05.00 2:13.53 2
16 Amherst-Pelham 'B' 2:08.00 2:21.09 1
-- Frontier 'A' 1:58.00 DQ 2

Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 South Hadley 'A' 4:16.00 4:18.13 3 10
1) Harrington, Morgan 2) Schoenfeld, Kyra
3) Marjanski, Lindsay 4) Fudger, Sarah

​2 Westfield 'A' 4:20.81 4:18.23 3 8
3 Longmeadow 'A' 4:28.00 4:22.06 3 6
4 East Longmeadow 'A' 4:33.00 4:25.50 2 4
5 Agawam 'A' 4:31.30 4:27.01 3 2
6 West Springfield 'A' 4:40.00 4:33.38 2 1
7 Holyoke 'A' 4:29.74 4:40.84 3
8 Frontier 'A' 4:47.00 4:48.69 2
9 Mohawk Trail 'A' 4:46.97 4:56.78 2
10 Mahar Regional 'A' 4:50.00 5:00.24 1
11 Pope Francis 'A' 4:38.00 5:05.96 2
12 Baystate Acad. 'A' 5:30.00 5:31.12 1

Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Westfield 'A' 9:53.24 10:16.30 10
1) Philpott, Maggie 2) McDonald, Moira
3) Philpott, Mary 4) McDonald, Mia

​2 Mohawk Trail 'A' 10:11.44 10:21.39 8
3 Longmeadow 'A' 10:40.00 10:41.94 6
4 East Longmeadow 'A' 10:40.00 10:53.95 4
5 Chicopee Comprehensive 'A' 11:00.00 11:03.99 2
6 West Springfield 'A' 11:45.00 11:10.23 1
7 Agawam 'A' 11:52.40 11:17.71
8 Mahar Regional 'A' 11:05.00 11:29.74
9 South Hadley 'A' 11:00.00 11:31.99
10 Holyoke 'A' 10:58.00 11:42.11
11 Mohawk Trail 'B' 13:00.00 11:46.22
12 Minnechaug 'A' 10:43.60 12:10.00
13 Frontier 'A' 11:20.00 12:11.99

Girls 4x1600 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mohawk Trail 'A' 22:30.00 22.57 10
1) Wells, Jackie 2) Parent, Olivia
3) Wells, Lily 4) Davis, Meghan

​2 East Longmeadow 'A' 24:20.00 23.49 8
3 Amherst-Pelham 'A' 25:00.00 23.56 6
4 South Hadley 'A' 26:00.00 25.20 4
5 Longmeadow 'A' 25:00.00 26.02 2
6 Westfield 'A' 24:30.00 27.09 1
7 West Springfield 'A' 29:30.00 27.46

Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Amherst-Pelham 'A' 4:26.00 4:25.60 2 10
1) Jacobs-Townsley, Sophia 2) Shepard, Isabela
3) Pereira da Viega, Sidilene 4) Jean-Louis, Lourdes

​2 South Hadley 'A' 4:24.00 4:27.86 2 8
3 East Longmeadow 'A' 4:38.00 4:28.61 2 6
4 Pope Francis 'A' 4:30.00 4:29.19 2 4
5 Northampton 'A' 4:36.00 4:32.53 2 2
6 West Springfield 'A' 4:41.00 4:45.75 2 1
7 Holyoke 'A' 4:48.60 4:51.41 2
8 Mohawk Trail 'A' 4:50.00 4:52.03 2
9 Minnechaug 'A' 4:40.00 4:54.54 2
10 Westfield 'A' 4:58.62 5:01.50 1
11 Longmeadow 'A' 4:48.00 5:05.84 2
12 Westfield 'B' 5:16.21 5:06.42 1
13 Pope Francis 'B' 5:30.00 5:12.54 1
14 Mahar Regional 'A' 4:51.00 5:28.55 1
15 West Springfield 'B' 5:40.00 6:08.38 1

Girls Distance Medley
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Amherst-Pelham 'A' 13:50.00 13:07.59 10
1) Hopley, Julia 2) Forde, Zada
3) Shepard, Isabela 4) Jacobs-Townsley, Sophia

​2 Minnechaug 'A' 13:00.00 13:15.11 8
3 South Hadley 'A' 12:40.00 13:16.93 6
4 Northampton 'A' 13:35.00 14:01.84 4
5 Mohawk Trail 'A' 13:18.00 14:04.32 2
6 Westfield 'A' 14:01.01 14:19.00 1
7 East Longmeadow 'A' 14:39.00 14:53.06
8 Longmeadow 'A' 15:20.00 15:35.42
9 Mahar Regional 'A' 15:00.00 16:06.60
10 West Springfield 'A' 16:20.00 16:57.82

Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Longmeadow 'A' 1:16.50 1:09.36 2 10
1) Woods, Audrey 2) Wright, Alissa
3) Bouvier, Riemke 4) Tyler, Leelle
2 Westfield 'A' 1:13.61 1:11.80 3 8
3 West Springfield 'A' 1:12.00 1:13.50 3 6
4 Frontier 'A' 1:16.00 1:18.16 2 4
5 Mohawk Trail 'A' 1:18.00 1:20.60 2 2
6 South Hadley 'A' 1:25.00 1:23.61 1 1
7 Amherst-Pelham 'A' 1:20.00 1:24.24 1
-- East Longmeadow 'A' 1:20.00 DQ 1

Girls High Jump Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Longmeadow, Girls Longmeadow 14-03.00 4.34m 10
2 East Longmeadow, Girls East Longmea 14-02.00 4.31m 8
3 South Hadley, Girls South Hadley 13-09.00 4.19m 6
4 Westfield, Girls Westfield 13-03.00 4.03m 3
4 Frontier, Girls Frontier 13-03.00 4.03m 3
6 West Springfield, Girls West Springf 12-09.00 3.88m 1
7 Agawam, Girls Agawam 12-06.00 3.81m
8 Mahar, Girls Mahar Region 12-03.00 3.73m
-- Amherst, Girls Amherst-Pelh NH

Girls Pole Vault Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Frontier, Girls Frontier 20-06.00 6.24m 10
2 Mahar, Girls Mahar Region 20-00.00 6.09m 8
3 South Hadley, Girls South Hadley 19-06.00 5.94m 6
4 Mohawk, Girls Mohawk Trail 19-00.00 5.79m 4
-- Longmeadow, Girls Longmeadow NH
-- Amherst, Girls Amherst-Pelh NH
-- Agawam, Girls Agawam NH

Girls Long Jump Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 East Longmeadow, Girls East Longmea 48-06.75 14.80m 10
2 Pope Francis HS, Girls Pope Francis 48-02.50 14.69m 8
3 Agawam, Girls Agawam 45-02.25 13.77m 6
4 Longmeadow, Girls Longmeadow 44-07.25 13.59m 3
4 Westfield, Girls Westfield 44-07.25 13.59m 3
6 Mahar, Girls Mahar Region 41-11.25 12.78m 1
7 Frontier, Girls Frontier 41-10.25 12.75m
8 South Hadley, Girls South Hadley 40-09.50 12.43m
9 West Springfield, Girls West Springf 40-06.25 12.35m
10 Holyoke, Girls Holyoke 38-08.00 11.78m
11 Amherst, Girls Amherst-Pelh 36-07.25 11.15m
-- Minnechaug, Girls Minnechaug ND
-- Mohawk, Girls Mohawk Trail ND

Girls Triple Jump Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Longmeadow, Girls Longmeadow 97-00.50 29.57m 10
2 Pope Francis HS, Girls Pope Francis 96-11.00 29.54m 8
3 West Springfield, Girls West Springf 92-07.50 28.23m 5
3 East Longmeadow, Girls East Longmea 92-07.50 28.23m 5
5 Mahar, Girls Mahar Region 92-06.25 28.20m 2
6 Minnechaug, Girls Minnechaug 89-08.00 27.33m 1
7 Westfield, Girls Westfield 87-06.00 26.67m
8 Frontier, Girls Frontier 86-11.00 26.49m
-- Mohawk, Girls Mohawk Trail ND
-- Amherst, Girls Amherst-Pelh FOUL

Girls Shot Put Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Longmeadow, Girls Longmeadow 108-01.75 32.96m 10
2 East Longmeadow, Girls East Longmea 83-08.50 25.51m 8
3 South Hadley, Girls South Hadley 83-06.50 25.46m 6
4 Mohawk, Girls Mohawk Trail 80-05.50 24.52m 4
5 Mahar, Girls Mahar Region 75-09.25 23.09m 2
6 Agawam, Girls Agawam 75-08.25 23.06m 1
7 Westfield, Girls Westfield 75-01.75 22.90m
8 West Springfield, Girls West Springf 67-02.25 20.47m
9 Minnechaug, Girls Minnechaug 61-00.75 18.61m
10 Amherst, Girls Amherst-Pelh 49-08.25 15.14m
-- BayState Academy, Girls Baystate Aca ND

Girls Discus Throw Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Longmeadow, Girls Longmeadow 240-03 73.22m 10
2 Mohawk, Girls Mohawk Trail 237-05 72.36m 8
3 Frontier, Girls Frontier 225-05 68.70m 6
4 South Hadley, Girls South Hadley 217-02 66.19m 4
5 East Longmeadow, Girls East Longmea 201-07 61.44m 2
6 Westfield, Girls Westfield 190-04 58.01m 1
7 Mahar, Girls Mahar Region 187-05 57.12m
8 West Springfield, Girls West Springf 177-11 54.22m
9 Minnechaug, Girls Minnechaug 174-09 53.26m
10 Agawam, Girls Agawam 173-01 52.75m
11 Amherst, Girls Amherst-Pelh 130-08 39.82m

Girls Javelin Throw Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Longmeadow, Girls Longmeadow 250-00 76.20m 10
2 East Longmeadow, Girls East Longmea 248-02 75.64m 8
3 Mohawk, Girls Mohawk Trail 246-04 75.08m 6
4 Agawam, Girls Agawam 245-08 74.87m 4
5 Comp, Girls Chicopee Com 234-04 71.42m 2
6 Westfield, Girls Westfield 228-09 69.72m 1
7 Mahar, Girls Mahar Region 213-05 65.04m
8 South Hadley, Girls South Hadley 213-01 64.94m
9 Frontier, Girls Frontier 199-04 60.75m
10 Minnechaug, Girls Minnechaug 194-00 59.13m
11 Amherst, Girls Amherst-Pelh 174-03 53.11m
12 West Springfield, Girls West Springf 165-08 50.49m
13 BayState Academy, Girls Baystate Aca 109-04 33.32m

Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Northampton 'A' 44.00 43.49 4 10
1) Tudryn, Josaih 2) Lavelle, Cole
3) Quinlan, Pat 4) Smith, Nik

​2 Shrewsbury 'A' 44.80 43.52 4 8
3 West Springfield 'A' 45.50 45.53 4 6
4 Monson 'A' 46.00 46.14 3 4
5 East Longmeadow 'A' 45.40 46.19 4 2
6 Longmeadow 'A' 46.00 46.66 4 1
7 Chicopee Comprehensive 'A' 48.00 47.10 2
8 Mohawk Trail 'A' 46.30 47.20 3
9 West Springfield 'B' 47.00 47.77 2
10 Westfield 'A' 46.00 47.83 3
11 Holyoke 'A' 47.50 47.97 2
12 Baystate Acad. 'A' 46.50 48.20 3
13 South Hadley 'A' 46.00 49.47 3
14 Pope Francis 'A' 48.00 49.75 2
15 Minnechaug 'A' 48.50 51.26 1
16 Northampton 'B' 56.00 55.10 1

Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Northampton 'A' 1:30.86 1:29.67 3 10
1) Hodgson, Christian 2) Smith, Nik
3) Lavelle, Cole 4) Quinlan, Pat

​2 Amherst-Pelham 'A' 1:34.58 1:33.69 3 8
3 East Longmeadow 'A' 1:58.00 1:35.11 1 6
4 Shrewsbury 'A' 1:33.10 1:35.79 3 4
5 Southwick Tolland Regional 'A' 1:41.00 1:36.34 2 2
6 West Springfield 'A' 1:35.50 1:36.38 3 1
7 Westfield 'A' 1:36.00 1:37.23 3
8 Longmeadow 'A' 1:36.00 1:38.97 3
9 Chicopee Comprehensive 'A' 1:37.00 1:38.99 2
10 West Springfield 'B' 1:44.00 1:40.80 2
11 Amherst-Pelham 'B' 1:38.33 1:41.96 2
12 Minnechaug 'A' 1:38.50 1:50.82 2
13 Northampton 'B' 1:55.00 1:57.15 1
14 Duggan Academy 'A' 1:50.00 2:01.30 1
-- Baystate Acad. 'A' 1:50.00 DQ 1
-- Holyoke 'A' 1:39.00 DQ 2

Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Northampton 'A' 3:34.00 3:28.99 3 10
1) Lavelle, Cole 2) Quinlan, Pat
3) Cooper, Ethan 4) Smith, Nik

​2 Shrewsbury 'A' 3:32.70 3:34.39 3 8
3 West Springfield 'A' 3:42.00 3:37.85 2 6
4 Mohawk Trail 'A' 3:50.55 3:39.48 2 4
5 Longmeadow 'A' 3:50.00 3:41.36 2 2
6 Holyoke 'A' 3:37.00 3:47.11 3 1
7 Chicopee Comprehensive 'A' 3:58.00 3:53.55 2
8 Monson 'A' 3:50.00 3:55.62 2
9 Amherst-Pelham 'B' 3:45.11 3:58.32 2
10 Agawam 'A' 4:16.00 4:10.00 1
11 Minnechaug 'A' 3:40.50 4:11.47 3
12 Baystate Acad. 'A' 4:15.00 4:20.93 1
13 Baystate Acad. 'B' 4:20.00 4:40.21 1
14 Duggan Academy 'A' 4:45.00 5:17.86 1
-- Northampton 'B' 4:08.00 DQ 1

Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Westfield 'A' 8:08.00 8:17.40 10
1) Piepergerdes, Gabe 2) Winiarski, Sam
3) Laforest, Brendan 4) Prenosil, Ryan

​2 Holyoke 'A' 8:08.00 8:17.52 8
3 Northampton 'A' 8:15.00 8:18.29 6
4 Monson 'A' 8:52.00 8:44.91 4
5 Chicopee Comprehensive 'A' 8:57.00 8:46.28 2
6 Mohawk Trail 'A' 9:30.55 8:50.31 1
7 Shrewsbury 'A' 8:37.40 8:51.85
8 West Springfield 'A' 8:45.00 9:04.35
9 Southwick Tolland Regional 'A' 8:53.00 9:04.67
10 Holyoke 'B' 9:22.00 9:14.72
11 South Hadley 'A' 8:55.00 9:18.80
12 Longmeadow 'A' 9:00.00 9:21.14
13 Amherst-Pelham 'A' 8:06.19 9:31.00
14 West Springfield 'B' 9:26.00 9:35.02
15 Minnechaug 'A' 8:30.50 9:54.63

Boys 4x1600 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Amherst-Pelham 'A' 21:20.00 19:01.43 10
1) Shea, Aiden 2) Foucault-Etheridge, Aiden
3) Fisher Frank, Julian 4) Yanko, Jack

​2 Shrewsbury 'A' 19:20.00 19:03.53 8
3 Northampton 'A' 19:25.00 19:33.05 6
4 West Springfield 'A' 20:00.00 19:34.35 4
5 Westfield 'A' 21:00.00 20:50.03 2
6 Holyoke 'A' 22:00.00 20:54.81 1
7 West Springfield 'B' 21:29.00 20:56.02
8 Longmeadow 'A' 21:00.00 21:02.49
9 South Hadley 'A' 19:50.00 21:02.73
10 Pope Francis 'A' 26:00.00 21:42.90
11 East Longmeadow 'A' 22:55.00 22:30.45

Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Amherst-Pelham 'A' 3:30.11 3:37.05 2 10
1) Foucault-Etheridge, Aiden 2) White, Becket
3) Murray, Meikkel 4) Hanke, Marshawn

​2 Northampton 'A' 3:48.00 3:52.41 2 8
3 Chicopee Comprehensive 'A' 3:41.00 3:53.35 2 6
4 Southwick Tolland Regional 'A' 3:55.00 3:54.26 2 4
5 Longmeadow 'A' 4:05.00 3:56.07 1 2
6 Holyoke 'A' 3:55.00 3:58.32 2 1
7 West Springfield 'A' 3:55.00 3:59.85 2
8 Shrewsbury 'A' 4:00.30 4:06.00 1
9 Westfield 'A' 3:56.00 4:06.10 2
10 East Longmeadow 'A' 4:06.00 4:07.12 1
11 Northampton 'B' 4:00.00 4:08.62 2
12 Pope Francis 'A' 4:05.00 4:08.97 1
13 Mohawk Trail 'A' 4:09.53 4:08.99 1
14 West Springfield 'B' 4:15.00 4:17.67 1
15 South Hadley 'A' 4:05.10 4:20.29 1
16 Amherst-Pelham 'B' 3:39.57 4:29.16 2
17 Minnechaug 'A' 3:40.00 4:37.21 2
18 Duggan Academy 'A' 4:50.00 4:50.00 1

Boys Distance Medley
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 West Springfield 'A' 11:03.00 10:57.21 10
1) Medina, Gabe 2) Mountain, Bennett
3) Buddenhagen, Craig 4) Vogel, Dean

​2 Shrewsbury 'A' 11:09.80 11:07.17 8
3 Holyoke 'A' 10:53.00 11:30.76 6
4 Northampton 'A' 11:20.00 12:02.82 4
5 Chicopee Comprehensive 'A' 12:15.00 12:04.62 2
6 Minnechaug 'A' 11:30.00 12:17.53 1
7 West Springfield 'B' 12:27.00 12:18.79
8 Monson 'A' 12:25.00 12:20.68
9 Southwick Tolland Regional 'A' 11:30.00 12:35.53
10 East Longmeadow 'A' 13:25.00 12:49.91
11 Longmeadow 'A' 12:00.00 12:55.26
12 Mohawk Trail 'A' 10:30.55 13:30.74

Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Shrewsbury 'A' 1:05.20 1:05.33 2 10
1) Bray, Mark 2) Harris, Ben
3) Frederick, Abdul 4) Traki, Ryan

2 Longmeadow 'A' 1:10.00 1:09.10 1 8
3 West Springfield 'A' 1:07.00 1:09.11 2 6
4 Chicopee Comprehensive 'A' 1:07.00 1:09.16 2 4
5 Westfield 'A' 1:24.00 1:17.93 1 2

Boys High Jump Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Longmeadow, Boys Longmeadow 17-06.00 5.33m 10
2 Monson, Boys Monson 17-04.00 5.28m 8
3 West Springfield, Boys West Springf 17-00.00 5.18m 5
3 Southwick, Boys Southwick Tollan 17-00.00 5.18m 5
5 Shrewsbury, Boys Shrewsbury 16-00.00 4.87m 2
-- East Longmeadow, Boys East Longmea NH

Boys Pole Vault Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Comp, Boys Chicopee Com 34-06.00 10.51m 10
2 Shrewsbury, Boys Shrewsbury 31-00.00 9.44m 8
3 Monson, Boys Monson 27-06.00 8.38m 6
-- Minnechaug, Boys Minnechaug NH
-- Amherst, Boys Amherst-Pelh NH
-- Longmeadow, Boys Longmeadow NH

Boys Long Jump Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 West Springfield, Boys West Springf 58-06.25 17.83m 10
2 Longmeadow, Boys Longmeadow 56-10.25 17.32m 8
3 East Longmeadow, Boys East Longmea 56-10.00 17.32m 6
4 Monson, Boys Monson 56-07.25 17.25m 4
5 Westfield, Boys Westfield 55-00.25 16.77m 2
6 Comp, Boys Chicopee Com 54-04.00 16.56m 1
7 Shrewsbury, Boys Shrewsbury 52-08.75 16.07m
8 Minnechaug, Boys Minnechaug 48-00.25 14.63m
-- Northampton, Boys Northampton FOUL

Boys Triple Jump Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 West Springfield, Boys West Springf 119-05.00 36.39m 10
2 Monson, Boys Monson 118-05.00 36.09m 8
3 Shrewsbury, Boys Shrewsbury 115-00.00 35.05m 6
4 Mohawk Trail, Boys Mohawk Trail 114-01.00 34.77m 4
5 Longmeadow, Boys Longmeadow 112-10.00 34.39m 2
6 East Longmeadow, Boys East Longmea 111-01.00 33.85m 1
-- Northampton, Boys Northampton ND

Boys Shot Put Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Comp, Boys Chicopee Com 119-03.00 36.34m 10
2 Longmeadow, Boys Longmeadow 118-01.75 36.01m 8
3 Southwick, Boys Southwick Tollan 110-09.50 33.76m 6
4 West Springfield, Boys West Springf 107-04.25 32.72m 4
5 Shrewsbury, Boys Shrewsbury 106-08.50 32.52m 2
6 Pope Francis HS, Boys Pope Francis 91-05.00 27.86m 1
7 Northampton, Boys Northampton 89-03.50 27.21m
8 South Hadley, Boys South Hadley 83-06.75 25.46m
9 Amherst, Boys Amherst-Pelh 78-08.00 23.97m
10 Minnechaug, Boys Minnechaug 75-09.50 23.10m
-- BayState Academy, Boys Baystate Aca FOUL

Boys Discus Throw Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Southwick, Boys Southwick Tollan 323-10 98.70m 10
2 Comp, Boys Chicopee Com 323-00 98.45m 8
3 Longmeadow, Boys Longmeadow 308-03 93.95m 6
4 Mohawk Trail, Boys Mohawk Trail 273-08 83.41m 4
5 Shrewsbury, Boys Shrewsbury 270-02 82.34m 2
6 Pope Francis HS, Boys Pope Francis 245-03 74.75m 1
7 Northampton, Boys Northampton 238-01 72.56m
8 West Springfield, Boys West Springf 237-06 72.39m
9 Amherst, Boys Amherst-Pelh 214-03 65.30m
10 South Hadley, Boys South Hadley 208-10 63.65m
11 Minnechaug, Boys Minnechaug 187-09 57.22m

Boys Javelin Throw Relay
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Mohawk Trail, Boys Mohawk Trail 359-10 109.67m 10
2 Longmeadow, Boys Longmeadow 348-05 106.19m 8
3 Minnechaug, Boys Minnechaug 329-05 100.40m 6
4 West Springfield, Boys West Springf 324-00 98.75m 4
5 Amherst, Boys Amherst-Pelh 322-10 98.39m 2
6 Shrewsbury, Boys Shrewsbury 321-05 97.96m 1
7 Northampton, Boys Northampton 317-06 96.77m
8 Holyoke, Boys Holyoke 312-00 95.09m
9 Monson, Boys Monson 291-07 88.87m
10 South Hadley, Boys South Hadley 288-08 87.98m
11 BayState Academy, Boys Baystate Aca 247-11 75.56m
12 Duggan Academy, Boys Duggan Academy 216-03 65.91m